BLOG

Ölçüm Akademi Sosyal Medya’da #ölçümdeyiz

Ölçüm Akademi

Ölçüm Akademi  Uzman Kadrosu ve Teknik Bilgi ve Birikimini Firmanızın ölçüm konusunda ki tek ve yetkili çözüm ortağı olmak için hazır. Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden Ölçüm Akademi Facebook ,Twitter ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir. #ölçümdeyiz etiketi ile güncel gelişmeleri paylaşımlarımızı inceleyebilirsiniz. Biz biliyoruz ki hayat paylaştıkça güzel… dÖlçüm Akademi Çevre ve ISG https://www.facebook.com/olcumakademi/ https://twitter.com/olcumakademi https://www.instagram.com/olcumakademi/  

Yeni Web Sitemiz Yayında

Ölçüm Akademi

Yeni Web Sitemiz Yayında Yeni Nesil Tasarım Anlayışı ile Yenilenen web sitemizden güncel ve son gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. Yeni web sitemiz aracılığıyla, ‘Talep Formu’ aracılığıyla bize ulaşabilir, ‘Memnuniyet Anketi’ ile bizimle çalıştıktan sonra almış olduğunuz hizmet ile ilgili görüşlerinizi bildirebilir, kariyer kısmından açık pozisyonlara iş başvurusunda bulunabilir ve aklınıza takılan her türlü soru için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Firmanızın çözüm ortağı olmak ve tüm gücümüzle hizmetinizdeyiz.

Tüm Yönleriyle Emisyon (Baca Gazı) Ölçümleri

Ölçüm Akademi

Gaz ya da gaz partikül karışımlarının atmosfere yayılması ve havayı kirletmesi emüsyon olarak tanımlanır. Karbon monoksit, ozon, azot oksitleri, kükürt dioksit, asılı partiküler maddeler ve kurşun, başlıca hava kirleticilerindendir. Hangi maddelerin hava kalitesi problemlerine sebep olduğu, farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Neden Emisyon Ölçümü Yapılır? Çeşitli durumlar sonucunda oluşan, baca aracılığı ile atmosfere yayılan atık gazların ölçümü olarak tabir edilmektedir. ‘Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’ kapsamında, tüm endüstriyel tesislere ‘yasal emisyo..

Tüm Yönleriyle İmisyon (Çevre Havası) Ölçümleri

Ölçüm Akademi

Tüm Yönleriyle İmisyon (Çevre Havası) Ölçümleri   Atmosferde mevcut, ölçülenilebilen ya da solunabilinen tüm gaz ve partiküller, imisyon olarak adlandırılır. AB’ni temiz hava politikaları, solunan havanın doğal ortamdaki kadar sağlıklı olmasını amaçlamaktadır.   Bu politikalardan ötürü; emisyonların insan sağlığına, bitkilere ve diğer unsurlara etkisi ile ilgili bilgi toplanır. Bu bilgiler, güncel durumun analizi, temiz hava stratejileri, simülasyon ve tahminsel bilgisayar modellerinin geliştirilmesinde kullanılır.   Çevresel Gürültü Ölçümü Ses ölçerler(sanometre), sürekli ölç..

İş Hijyeni Ölçümlerinin Amacı Nedir ?

Ölçüm Akademi

İş Hijyeni Ölçümü, çalışma ortamı ölçümü veya iş sağlığı ve güvenliği ölçümü olarak adlandırılan laboratuvar çalışmaları, test, ölçüm ve analiz işlemleridir.   İş Hijyeni Ölçümlerinin Amacı   İş yeri çalışanlarının kullanması gereken kişisel koruyucu donanımlar (KKD), İş Hijyeni ölçümlerinden elde edilen verilerin iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi tarafından yorumlanması ile belirlenir. Kişisel koruyucu donanımların kullanılmasının amacı, çalışanların kronik meslek hastalıklarına yakalanmamaları ve oluşacak olası tehlikelerin engellenmesidir.   İş hijyeni ölçümü, iş güvenliği ..

Topraklama, Paratoner ve Elektrik Tesisatı Kontrolleri

Ölçüm Akademi

Topraklama Ölçümü Elektrikli cihazların olası elektrik kaçağı tehlikelerine karşı alınan önlem, topraklamadır. Topraklama, insan hayatını ve kullanılan cihazların ömrünü riske atmamak için yapılan, kanuni bir zorunluluktur. Paratoner Tesisatı Kontrolü Paratoner ölçüm ve kontrolleri, ilgili İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuat kriterlerine uygun bir şekilde, kalibre edilmiş ölçüm cihazları kullanılarak gerçekleştirilmek zorundadır. Koruma Borusu Kontrolleri, İndirme İletkenleri Kontrolleri, Muayene Klemensi Kontrolleri, Çatı Üstü Kontrolleri ve Paratoner Topraklama Ölçümü gibi ölçümler, Pa..